SKU# 8120225-16MM-HD-S-CCW-083-Q1
Be the first to review this product
Single Inlet Steel Blower Wheel 8-3/8" D 2-79/100" W 16mm Bore-Counterclockwise rotation- with inside hub SKU: 8120225-16MM-HD-S-CCW
Or Call Our Sales Department at 212-226-0575
Details
Single Inlet Steel Blower Wheel - Counterclockwise Rotation - Heavy Duty - 16mm Bore - Inside Hub - SKU 8120225-16MM-HD-S-CCW-083-Q1
Name Single Inlet Steel Blower Wheel 8-3/8" D 2-79/100" W 16mm Bore-Counterclockwise rotation- with inside hub SKU: 8120225-16MM-HD-S-CCW
Case Count 1
Main Category Blower Wheels
Company I.D. 083
Weight 13.0000
Sub Category Heavy Duty
ET Part # 8120225-16MM-HD-S-CCW
Etc Id Gbwc-958870
Price Zero Please Call call
Wheel Material Steel
Wheel Bore 16mm
Wheel Diameter 08.375“ - 8-3/8" (212.7mm)
Wheel Width 02.790“ - 2.79" (70.9mm)